Resurfacing laserowy ? przywracamy utraconą młodość. Jedyna trwała metoda bez skalpela

Laser frakcyjny ? technologia laserowa gwarancją odzyskania piękna

Czekamy na każde lato z utęsknieniem, bo kochamy dotyk ciepłych promieni słońca na naszej twarzy i ciele. Słońce wspaniale działa na nasze samopoczucie, nie jest jednak  naszym sprzymierzeńcem, kiedy chodzi o walkę ze zmarszczkami i objawami starzenia się skóry. Długotrwałe wystawianie twarzy i ciała na słońce, niewystarczające ich zabezpieczanie, lata spędzone na opalaniu, wizyty w solarium ? to wszystko prowadzi do powstawania zmarszczek, przebarwień skórnych, zmniejszenia elastyczności tkanek. Promienie ultrafioletowe wyrządzają naszej młodości krzywdę. Nie jesteśmy skazani jednak na unikanie słońca. Wręcz przeciwnie. Nasz organizm ?pobiera? ze słońca witaminę D3, a z negatywnymi skutkami jego oddziaływania możemy poradzić sobie przy użyciu lasera frakcyjnego.

Resurfacing laserowy ? przywracamy utraconą młodość

Zabieg resurfacingu laserem frakcyjnym wykonywany jest celem przywrócenia młodości, przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii laserowej. Laser frakcyjny wysyła wiązki fali o długości nawet 2940nm, które docierają dokładnie tam, gdzie występuje problem skórny. Laser frakcyjny działa wiec selektywnie ? diagnozuje i naprawia problem skórny bez udziału zdrowych komórek. To inteligentne narzędzie jak żadne inne pozwala w sposób bezpieczny i skuteczny przeprowadzić doskonały lifting bez użycia skalpela. Wykorzystywane są różne długości światła działające wewnątrzkomórkowo, wywołują one celowe uszkodzenia, dodatkowo głowica lasera wyposażona została w system chłodzący, co pozwala lepiej zrelaksować się podczas zabiegu.

Wskazania do liftingu laserem frakcyjnym

Zabieg laseroterapii polecamy wszystkim osobom, u których występują objawy starzenia się wywołane wieloletnim wystawianiem skóry na działanie promieni słonecznych, naturalnych lub sztucznych. Laser frakcyjny doskonale radzi sobie z:

Przebarwieniami skórnymi

Bliznami po trądziku

Plamami skórnymi

Zmarszczkami

Bruzdami skórnymi

Liniami na skórze

Ziemistą cerą

Skórą pozbawioną elastyczności

W zależności od indywidualnych potrzeb, może istnieć potrzeba wykonania od 2 do 6 zabiegów w odstępach 2-3 miesięcznych. Skóra po zabiegu potrzebuję około 3-5 dni do wygojenia podstawowego (można wtedy powrócić do codziennych czynności), oraz 7-14 dni do pełnego wygojenia. Natomiast pełne rezultaty zabiegu, czyli wewnętrzną regenerację, obserwujemy co najmniej po 8 tygodniach od zabiegu.

Zabieg resurfacingu stosujemy najczęściej na:

Twarz

Szyję

Dekolt

Grzbiet dłoni

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

Terapia retinoidami

Łuszczyca

Niewyleczone zmiany skórne

Fotouczulenie

Silna opalenizna

Stosowanie niektórych ziół

Ciąża i okres laktacji

 

Rezultaty zabiegu laseroterapii w służbie odmłodzenia

Około 2 miesięcy po zabiegu już możemy się cieszyć rezultatami laseroterapii, pełne efekty zaś widoczne są do 6 miesięcy od wykonania zabiegu. W przypadku usuwania blizn potrądzikowych ? efekty są stałe, także liczne przebarwienia redukowane są na wiele lat. Jakich jeszcze wyników możemy się spodziewać?

Zdecydowanego rozjaśnienia skóry

Pozbycia się drobnych zmarszczek i linii skórnych

Lepszego napięcia skóry

Przywrócenia elastyczności

Spłycenia głębokich zmarszczek

Wyrównania koloryty cery

Ujędrnienia i likwidacji wiotkości

Zmniejszenia widoczności rozstępów

A to wszystko w zabiegu trwającym około 30 minut, którego efekty utrzymują się nawet kilka lat!

Naturalnie, po kilku latach, leczone rejony pod wpływem promieni ultrafioletowych oraz innych czynników sprzyjających starzeniu się skóry ? znów zaczynają być problematyczne, wtedy zabieg można powtórzyć. Zabieg laseroterapii jest bezpieczny, może być powtarzany i stosowany wraz z innymi zabiegami, celem utrzymania młodości na długie lata.

Nasz specjalista zaproponuje kompleksowy i indywidualny plan terapii dostosowany do polepszenia kondycji Twojej skóry.

 

Przed poddaniu się laseroterapii należy:

2 tygodnie wcześniej zrezygnować z opalania sztucznego i naturalnego

2 tygodnie wcześniej odstawić leki z retinoidami

Na tydzień przed zabiegiem NIE wykonywać: zabiegów z kwasami, mikrodermabrazji, peelingów chemicznych

Kilka dni przed zabiegiem zrezygnować z leków ze sterydami oraz przeciwzapalnych

W miejscu leczenia podajemy krem znieczulający na około 30 minut przed zabiegiem. Pomaga on zrelaksować się skórze i mniej odczuwać ciepło lasera, które może budzić lekki dyskomfort.

Zalecenia po zabiegu laseroterapii:

Unikamy opalania naturalnego i sztucznego przez 2 miesiące za zabiegu

Stosujemy tylko naturalne i delikatne środki myjące w miejscu terapii

Stosujemy kremy/maści z wysokim filtrem anty UVA i UVB

2 miesiące po zabiegu nie wykonujemy zabiegów z kwasami, mikrodermabrazji i peelingów chemicznych

W trakcie gojenia się skóry nie korzystamy z preparatów złuszczających

Unikamy tydzień po zabiegu korzystania z sauny i basenu

 

Skóra bezpośrednio po zabiegu jest zaczerwieniona i występuje obrzęk. Jest to naturalny proces sprzyjający gojeniu się i regeneracji skóry. Po zabiegu miejsce leczenia przez kilka godzin poddawane jest przyjemnemu chłodzeniu. W trakcie gojenia pojawiać się będą drobne strupki, których nie wolno zdrapywać, ani stosować na nie chemicznych preparatów ? odpadną samoistnie. W trakcie gojenia ( po kilku dniach od zabiegu) wolno stosować lekki makijaż, aby ukryć obrzęki i szybko powrócić do swoich zajęć.

 

Co jeszcze należy wiedzieć o laseroterapii:

Laser frakcyjny działa jedynie w miejscach, do których został skierowany. Nie narusza zdrowych warstw skóry

Wiązki lasera frakcyjnego mogą został wysyłane na różne długości. Inne na drobne problemy skórne, inne na blizny czy rozstępy, które są trudne do likwidacji

Zabiegi laserowe należą do najbezpieczniejszych liftingów bez skalpela ? pod warunkiem, że wykonywane są na profesjonalnym sprzęcie i przez doświadczonego specjalistę

Zabiegi laserowe są niezwykle skuteczne i jako jedne z niewielu pozwalają naprawdę pozbyć się problemów skórnych  na wiele lat

Zabiegi laserowe wspaniale uzupełniają się z zabiegami z kwasem hialuronowym oraz zabiegami z wampirzego liftingu

Aby dłużej cieszyć się efektami laseroterapii, należy unikać palenia papierosów, wystawiani skóry na promienie słoneczne, stosować wysokie filtry SPF 50

 

Zapraszamy na bezpłatną konsultację w naszym salonie, gdzie szczegółowo opowiemy o zaletach laseroterapii i dobierzemy plan leczenia do Twoich potrzeb.

Go to top